LONGO ve LAZER KOMBİNASYONU

Longo stapler: hemoroid tedavisi için son teknolojiyle geliştirilen özel bir alettir. Tedaviyi şu şekilde gerçekleştirir ; Longer stapler kalın bağırsağın son bölümünü halka şeklinde otomatik olarak alır, hemoroid memelerini içeri çekip ve beslenmesini engeller,böylece yaklaşık 1 ay içinde bütün iç basur memeleri yok olur.

*Longo stabler, sadece bir kez kullanım içindir,her hastada 1 adet kullanılıp ve atılır.

Longo staplerin yaptığı işlem, makat içinde belirli bir bölgede olduğu için (Linea dendata üstü) ameliyat sonrası ağrı yok denecek kadar azdır.

Longo yöntemi ile 2. 3. ve küçük 4. derece iç hemoroidlerde tam tedavi sağlanabilir .Büyük 4. derece iç hemoroidler, dış hemoroidler, makat çevresinde şekil bozukluğu olanlarda (deri pilisi,doku sertleşmesi gibi), Anal fissür(makatta çatlak)+ hemoroid,fistül +hemoroidi olan hastalarda

LONGO + LAZER

uygulamaktayız.

Doktorunuz, hastayı muayene ettikten sonra Lazer veya Lazer+Longo veya sadece Longo yöntemlerinden birine karar verir

Bu yöntemler genel anestezi (tam uyutma) ,spinal veya epidural anestezi (belden aşağısını uyuşturma) veya lokal anestezi (bölgesel uyuşturma) ile yapılabilir.Bizim hastanemizde tercihimiz genel anestezidir.

Ameliyatın süresi toplam 15 dakikadır ve hastalar çok kısa süreli anestezi aldıkları için aynı gün taburcu olmaktadırlar. Ameliyat sonrasında hastalara10-15 gün süreyle barsak yumuşatıcı kullandırılıyor, özel bir perhiz,diyet , bakım ve pansumana gerek yoktur.

Bu yöntemin avantajları:

1- İç hemoroidlerin yakılmadan ve kesilmeden tam iyileşmesi.

2- Makat anatomisi ve görevinin tam düzelmesi

3- Klasik ameliyata göre çok kısa dönemde normal hayata dönülmesi

4- Ameliyat sonrası klasik ameliyata göre yok denecek kadar az ağrı,kanama ve kaşıntı olması.

5- Ameliyat sonrası gaz kaçırma ve dışkı tutamama gibi problemlerin olmaması. .